Az első GPS eszközöm:

Geoláda-kereséseink pár szóban és térképen:

Hajdúszoboszló, 2009.
Zalakaros, 2013.
Gyula, 2013.
Eger, 2013.
Szeleste, 2014.
Pécs, 2017.

A térkép teljes képernyőn (See full screen)                Tudnivalók a térképről:
A mellékelt interaktív térképen az út áttekintése több rétegen valósul meg, az egyes rétegek ki- és bekapcsolhatók, kinagyíthatók, illetve az ábrázolt útpontokra kattintva további információk jelennek meg, többek között az adott pontról szóló weboldalak linkjei. Az alaptérkép az OpenStreetMap projektből származik és a megjelenést lehet módosítani a megfelelő (Change map background) ikon segítségével. A hozzáadott térképi tartalom az uMap OpenStreetMap projekt segítségével lett szerkesztve.










Geocaching vagy másképp geoláda

Ez a mozgalom annak köszönheti létét, hogy 2000-ben széles körben használhatóvá váltak a globális helymeghatározási rendszer (GPS) nyújtotta lehetőségek a civilek számára, mivel azt korábban az amerikai hadsereg számára hozták létre. Az első geoládák itthon 2001-ben jelentek meg, jómagam pedig elég hamar, már 2002-ben bekapcsolódtam háromszázvalahányadikként a lelkes geoládakeresők táborába. Többet a következő honlapon lehet megtudni a hazai mozgalomról: http://geocaching.hu/.
A geocaching.hu honlapról származnak az alábbi eredményeim a táblázatokban, illetve a térképen. Sajnos a koronavírus miatt 2020. óta újabb geoládákat nem kerestem, az eredmények is a 2019. végi állapotokat tükrözik.



Az alábbi táblázatban nem szerepelnek a megszűnt státuszú ládák:


Az általam megtalált geoládák: