foold

 

 

 

 

 

Curriculum Vitae

 

Név:                           Siklósi Miklós

Születési időpont:      1951. február 14.

Telefon (mobil):        +36-20-320-8822

 

Munkatapasztalat:

2000. február – 2014. december

Budapesti Műszaki Főiskola, 2010-től Óbudai Egyetem

Adjunktusként főállásban a főiskolai oktatáshoz szükséges Oracle rendszer DBA feladatait láttam el, az Oracle adatbázis-kezelő rendszerrel kapcsolatos alapismereteket, illetve progamozási nyekveket (C++, Pascal, Delphi) és informatikai alapismereteket oktattam, az utóbbi években fő profilom a térinformatika tantárgy oktatása az informatikai kar, valamint a villamosmérnöki kar hallgatói (2005-06-ban), ill. a műszaki menedzser, valamint környezetmérnök hallgatók számára (2007-2014.).

1995. március – 2010.

Ezekben az években MapInfo, AutoCAD, CorelDRAW, OCAD programokkal vettem részt térinformatikai, térképészeti munkákban egyéni vállalkozóként (Topográf, Paulus, InfoGraph). Emellett foglalkozom GPS-nek a számítógépes térképkészítésben való lehetséges alkalmazásaival is. Ugyancsak egyéni vállalkozóként műszaki, gazdasági témájú fordításokat is végeztem angol, német nyelvről magyarra és oroszra, illetve oroszról magyarra.

1991. szeptember – 1997. június

Kossuth Lajos Katonai Főiskola

A főiskolára azzal a feladattal kerültem – először szakcsoportvezetőként, majd 1993-tól tanszékvezető-helyettesként –, hogy a tisztképzés polgári szakmai képzéssel való kiegészítésének keretében megszervezzem több kollégámmal együtt a földmérőmérnöki képzést a leendő tüzértisztek számára. Fontos személyes eredményem volt ennek során, hogy pályázati úton sikerült megteremtenem egy számítógépes laboratóriumot, ahol térinformatikai szoftverekkel ismerkedhettek a hallgatók (pl. MapInfo).

Ezidőben kaptam szakértői oklevelet földmérés, térképészet és távérzékelésen belül geokartográfia, tematikus térképészet, térinformatika szakterületeken szakértői tevékenység folytatására.

1991. január – 1991. augusztus

Térképész Szolgálatfőnökség, Honvédelmi Minisztérium

A rendszerváltozás után a polgári és katonai térképészet közötti együttműködés kereteinek kidolgozásában vettem részt a szolgálatfőnökségen térképész főtiszti beosztásban.

1986 – 1990. december

Tudományos osztályvezető-helyettesként a a 80-as évek második felében az akkori HM Tóth Ágoston Térképészeti Intézetben a számítástechnikai fejlesztésekben és a digitális térképészeti adatbázis-fejlesztésben vettem részt, azidőtájt fektettük le az alapokat, amelynek alapján ma a piacon van a katonai topográfiai térképek alapján készült DBA-200, illetve a későbbi DBA-50, valamint a magassági adatmodellek. Emellett az ELTE Térképtudományi Tanszékének kezedeményezésében létrejött munkabizottság keretében részt vettem a digitális térképi addatok átviteli szabványának kidolgozásában.

A tudományos osztály keretében végzett kutatásokról szóló beszámolóval több konferencián vettem részt (EURO CARTO konferencia, Brno, 1988., ICA konferencia, 1989., Digitális térképezési technológiák - nemzetközi szimpózium, Szófia, 1990., CAMP nemzetközi konferencia, Budapest, 1991).

1983 – 1986

Az MN Térképészeti Intézetben térképszerkesztőként dolgoztam, de részt vettem terepi munkákban és kitűzésekben is.

1983 előtt

Pályafutásomat a térképész-mérnöki végzettség megszerzése után a Kartográfiai Vállalatnál kezdtem. Később ipari geodétaként is dolgoztam, valamint ipari geodéziát és a térképészet alapjait oktattam építőmérnök hallgatók számára.

Tanulmányok

1994 – 1995

egyéves szakmai angol nyelvtanfolyam 1994–95-ben a Zrínyi Miklós Katonai Akadémián, amelynek végezetével középfokú nyelvvizsgát tettem.

1985 – 1996

a BME Mérnöki Továbbképző Intézetének több számítógépes tanfolyama 1985. és 1996. között (Turbo Pascal, egységes rajzolási, rajzbeviteli módszerek, felhasználói CAD-rendszerek fejlesztése, grafikus adatbázis-kezelés, Windows alkalmazások készítése Visual Basicben).

1986 – 1990

Eötvös Loránd Tudományegyetem, Térképtudományi Tanszék: levelező tanulmányok földrajzi és térképészeti információs rendszerek áttekintése témában 1986–1990 között.

1980 – 1981

Moszkvai Geodéziai, Légifényképészeti és Kartográfiai Mérnöki Egyetem: aspirantúra a térképészeti vetületek automatizálási kérdései témában (1980-81), amelyet adminisztratív (állampolgársági) okok miatt nem sikerült befejezni.

1979

Moszkvai Geodéziai, Légifényképészeti és Kartográfiai Mérnöki Egyetem: negyedéves szakmai továbbképzés 1979-ben, a szakdolgozat témája: Térképrajzolás számítógépes geodéziai adatbázis alapján Fortran programnyelven.

1969 – 1974

Egyetemi tanulmányok a Moszkvai Geodéziai, Légifényképészeti és Kartográfiai Mérnöki Egyetem térképész szakán, melyet jeles diplomával fejeztem be. A banneren a 30-éves találkozó alkalmával vagyok látható a volt évfolyamtársakkal a Kazakov által 1791-ben épült főépület bejárata előtt.

Nyelvi ismeretek:

Orosz: felsőfokú nyelvvizsga, majdnem anyanyelvi szintű nyelvismeret, tolmácsolási szint

Angol: katonai szakmai nyelvvel bővített középfokú nyelvvizsga

Német: alapfokú nyelvvizsga, megfelelő nyelvismeret (németországi munkatapasztalatok)

Egyéb:

B vezetői engedély